Enez’in Büyülü Dünyasında Kamp Keyfi: Popüler 8 Kamp Alanı

Enez’in Büyülü Dünyasında Kamp Keyfi: Popüler 8 Kamp Alanı

Edirne kent merkezine yakın olan tatil rotalarından Enez'deki ücretli ve ücretsiz en iyi kamp alanlarını, çadır kurabileceğiniz yerleri listeledik.
admin |

Edirne’nin şirin ilçesi Enez, sadece 20 kilometre uzaklıkta yer alırken, aynı zamanda şehrin stresinden uzaklaşma noktası oluyor. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bu eşsiz ilçede, ilkbahar ve sonbahar yağmurlu geçiyor; kış ise sert ve soğuk esintilerle geliyor.

Ancak kışın bile kapınızı çalan bu sessiz ve huzurlu doğa, her mevsim kamp için ideal bölgeler sunuyor. Enez’de, hem yazın hem de kışın kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz alanlar mevcut. İşte, Enez’in en iyi kamp alanları listemiz…

Enez Kamp Alanları

Enez Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Gaziömerbey mevkiinde yer alan Pırlanta Plajı, Enez’in en büyüleyici noktalarından biri. Hafta içi serinliğin ve sessizliğin hakim olduğu bu plaj, hafta sonları canlılık ve kalabalığa ev sahipliği yapıyor.

İnce taneli kumu, sığ ve temiz denizi ile bu plaj, sadece yüzme ve dalış için değil, aynı zamanda çocuklu aileler için de ideal.

Enez Kamp Alanlari Deniz Kenari
Ekin Yalgin

Pırlanta Plajı, aracınızı park edebileceğiniz yerlerin yanı sıra, Saros Körfezi – Marmara Denizi ve Ege Denizi’nin birleşim noktasında bulunuyor. Plaj boyunca dağınık halde beach tesislerine ait şezlong ve şemsiyeleri bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Pırlanta Plajı çevresinde, kamp ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz marketler ve yemek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoranlar da bulunuyor. Kamp yapmak için denizi görebileceğiniz yerler veya Pırlanta Plajı’nın biraz daha saklı kısımlarını tercih edebilirsiniz.

Dama Kamp Alanı – Esentepe Kamp Alanı

Enez’deki Dama Kamp Alanı, Karaincirli mevkiinde ve Karaincirli sahil yolu üzerinde hizmet veriyor. Alan içerisinde bir kampçının ihtiyacı olabilecek tüm imkanlar mevcut. Denize sadece yürüme mesafesinde olan bu kamp alanına gitmeden önce, müsaitlik durumunu kontrol etmeyi unutmayın.

Enez Kamp Alanlari Gol Kenari Cadir
Ekin Yalgin

Sultaniçe Sahili Kamp Alanı

Sultaniçe Sahili’nde çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Ancak herhangi bir tesis bulunmaması ve sınırlı sayıda piknik masası ve barbekü alanı olması sebebiyle kendi mangal ve tüpünüzü yanınızda getirmeniz gerekiyor.

Ateş yakmak kesinlikle yasak, gölgelik alanlar da bulunmuyor. Bu yüzden şezlong ve şemsiyenizi yanınızda götürmeniz önerilir. Yürüme mesafesinde market ve kafe mevcut.

Ayrıca, belirli bir kamp alanı olmadığından çadırınızı uygun gördüğünüz her yerde kurabilirsiniz. Tuvalet, elektrik ve sıcak su ihtiyaçlarınızı çevredeki tesislerde karşılayabilirsiniz.

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Enez’deki Gala Gölü Milli Parkı, kuş gözlemciliği ve piknik keyfi yapabileceğiniz sessiz bir liman. Burası, zaman zaman çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz bir alan. Ancak unutmayın, milli parkta ateş yakmak kesinlikle yasak.

Enez Kamp Alanlari Plajlari
Ekin Yalgin

İşletme tarafından yiyecek ve içecek temini sağlanmadığından, her şeyinizi önceden hazırlayıp gelmeniz gerekiyor. Tuvalet ve duş olanakları da bulunmuyor, bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek donanımları yanınızda getirmeniz önemli.

Gülçavuş Sahili Plajı Kamp Alanı

Gülçavuş Sahili Plajı’nda çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Bu alan, yürüme mesafesindeki Sultaniçe Sahili’ne oldukça yakın. Çevrede restoran ve kafe bulunuyor ancak tuvalet ve duş imkanı bulunmuyor.

Bu sebeple tuvalet ihtiyaçlarınızı restoran ve kafelerde giderebilirsiniz. Yerde ateş yakmak yasak ve belirli bir kamp alanı yok. Bu sebeple şemsiye ve şezlong götürmeniz yararınıza olacaktır.

Dalyan Gölü Kamp Alanı

Gaziömerbey mevkiinde bulunan Dalyan Gölü çevresi, çadır kampı, piknik, bisiklet turu, manzara seyri, fotoğrafçılık ve ATV turu gibi çeşitli aktiviteler sunuyor.

Enez Cadir Kamp Alanlari
Ekin Yalgin

Ancak Dalyan Gölü’nde ve çevresinde tuvalet, market, duş, büfe ve çeşme gibi olanaklar bulunmuyor. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekiyor.

Kamp alanlarına hazırlıksız gitmemenizi öneririz. Ayrıca göl çevresinde çadır kurabileceğiniz, karavanınızı park edebileceğiniz ve manzarayı seyredebileceğiniz kamp yapmaya elverişli alanlar bulunuyor.

Vakıf Plajı Kamp Alanı

Vakıf Plajı, Vakıf Köyü’nde bulunuyor. Plajda şezlong, duş, şemsiye, restoran ve tuvalet imkanları bulunuyor. Rüzgarlı havalarda dalga oluşabiliyor ancak rüzgarın olmadığı zamanlarda yüzmek oldukça keyifli.

Enez Plajlari
Ekin Yalgin

Çoğunlukla günübirlik gelenler bulunsa da, kamp yapanlar da olabiliyor. Güzel manzarasıyla Vakıf Plajı’nda eğlenceli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Restorandan yiyecek ve içecek temin edebilir veya kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz.

Denizatı Kamp Alanı

Enez’deki Denizatı Kamp Alanı, Karaincirli’deki Esentepe’de hizmet veriyor. Bungalov ev ve çadır kamp alanı imkanları sunan bu alan, denize sıfır bir konumda yer alıyor.

Tesis içerisinde; çadır kamp alanı, bungalov kiralaması, plaj alanı, restoran, sıcak su, masa, buzdolabı, sandalye, mutfak, tuvalet, ocak, yatak, duş, nevresim, mangal alanı ve barbekü alanı gibi olanaklar mevcut.

Sonuç

Enez, Türkiye’nin Trakya bölgesinde yer alan ve birçok çeşitli kamp alanı sunan güzel bir tatil beldesidir.

Gala Gölü Milli Parkı, Dama Kamp Alanı, Denizatı Kamp Alanı, Dalyan Gölü Kamp Alanı gibi doğal güzellikleriyle ön plana çıkan kamp alanlarına ek olarak, sahil kamp alanları da oldukça popülerdir.

Sultaniçe Sahili, Gülçavuş Sahili Plajı, Büyükevren Köyü Sahili ve Vakıf Plajı, her biri kendine özgü avantajlara sahip çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz seçenekler sunar.