İzmir Çiçekliköy En İyi Kahvaltı Mekanları

İzmirliler İzmir’in betonarme yapısından uzaklaşıp kafa dinlemeye Bornova’ya, özellikle hafta sonları kahvaltı yapmaya Çiçekli Köyü‘ne gelir. Yeşilliklerin arasında, hatta ormanın içindeki işletme topluluğu Bornova’ya yakın ilçe ve illerde kahvaltı yapılacak yer olarak anılmasına neden olmuş.

Siz de kahvaltınızı burada yapmak isterseniz hafta sonu yatakta keyif yapmak yerine erkenden yola koyulmanız gerekir. Çünkü gerçekten çok kalabalık oluyor. Biz gittiğimizde isim yazdırmıştık ve bize sıra 20 dakika kadar sonra gelebilmişti. Haliyle kahvaltıya oturan uzun süre kalıyor. Kalabalık bir mekana giderseniz ayakta öylece beklemek durumunda kalabiliyorsunuz.

Mekanların çoğunun açılış saati 08:00, hafta içi de, hafta sonu da. Ege Bölgesi’ndeki yerlerin birbirine yakın olmasının avantajını İzmirliler çok iyi kullanıyor. Çiçekliköy’e gelenler de çoğunlukla İzmir tarafından geliyor. Şehir kalabalığından birkaç saatliğine uzaklaşmak için iyi bir seçim bence de.

izmir bornova cicekli koyu kahvalti mekaniİzmir Kahvaltı Mekanları

Çiçekliköy 19. yüzyılın başlarında birkaç Boşnak ailenin Saraybosna’dan buraya göç ederek bu köyü kurduğu söylenir. Günümüzde ise Çiçekli Köy, kahvaltı mekanlarıyla dolup taşmış durumda. Bir mekana girip masaların birine oturdunuz mu işlem tamam. Siparişleriniz alınıyor önce. Sıkma portakal suyu, sahanda yumurta gibi istekler ekstraya giriyor. Ardından kahvaltılıklar masanıza getiriliyor. Semaverde de çay getirilerek çay özgürlüğünüzü de alıyorsunuz. Açıkçası kahvaltılar memnun edici. Keyifle kahvaltı yapabileceğiniz her şey getiriliyor.

izmir cicekli koy hafta sonu kahvalti mekanlari 400x266İzmir Çiçekli Köy'de Hafta Sonu Kahvaltı Mekanları
izmir ciceklikoy cinaralti restaurant 400x266© Çınaraltı Restaurant

Çiçekli Köy’de en iyi kahvaltı mekanları hangileridir?

Kozalak Butik Restoran, Luka Restaurant, Pino Restaurant, Aktuğ Köy Kahvaltısı, Çamaltı Restaurant, Nirvana Kahvaltı Evi bölgede en sevilen kahvaltı mekanları arasında. Ama bunlar gibi mekanların sayısı gerçekten fazla. Gitmeden önce yer olup olmadığını ve fiyatları öğrenin, ona göre bir sürprizle karşılaşmayın. Bunlara ek olarak 3 kişi gidiyorsunuz diyelim, 2 kahvaltı 3 servis isterseniz kabul etmeme potansiyelleri var.

Çiçekli Köy kahvaltı fiyatları nelerdir?

Çiçekli Köy’de kahvaltı ücretlerini mutlaka arayarak sorun. Sofranızda ekstralar olursa fiyatlar çok artıyor, bilginiz olsun. Daha ucuza kahvaltı etmek için internetteki Çiçekli Köy kahvaltı fırsatlarını takip etmenizi öneririm. Çeşitli indirimler ve fırsatlarla aynı kahvaltıyı daha ucuz fiyata alabilirsiniz.

izmir cicekli koy serpme kahvalti 400x266Çiçekli Köy'de Serpme Kahvaltı
izmir ciceklikoy altug koy kahvaltisi 400x266© Altuğ Köy Kahvaltısı

Çiçekli Köy’de sadece kahvaltı mekanlarından başka Çiçekli Tabiat Parkı‘nda çeşitli piknik alanları bulunuyor. Kahvaltı mekanlarına bağlı olmaksızın kendi başınıza da piknik yapabilir, et mangal ziyafeti çekebilirsiniz.

Çiçekli Köy nerede ve nasıl gidilir?

İzmir’den Çiçekliköy’e ulaşım için öncelikle Manisa tabelalarını takip edin. Çiçekli Köy’e Bornova’dan nasıl gidilir? Bornova’ya ulaşınca Çiçekliköy tabelalarını takip etmelisiniz. Bornova Çiçekli Köy arası 9km. Çiçekli Köyü’ne geldiğinizde Çamlık Caddesi ve Yaka Caddesi üzerinde birçok kahvaltı mekanını görebilirsiniz.

Çiçekli Köy’e otobüs ile ulaşım da mümkün. Bornova’da EVKA5 Metro durağından Beşyol Köyü’ne giden 316 numaralı otobüsler Çiçekli Mesire Alanı, Çamaltı güzergahını takip ederek Çiçekli Köyü’nden geçerek devam eder. Otobüs sabah 09:00’dan önce 2 sefer, akşam ise 17:40 ve 19:00 saatlerinde 2 sefer düzenliyor.

Bornova ve çevresinde yaşıyorsanız canınız aniden mangal ya da kahvaltı çektiyse çok alternatifli kahvaltı mekanlarından birini tercih edebilirsiniz.