rotasenin.com

Denizli Termal Oteller: Termal Havuz ve Çamur Banyosu

Denizli yeraltından çıkan o şifalı, temiz ve sıcak termal suların merkezlerinden biri. Günübirlik ya da birkaç günlük bir seyahat ile termal bir otelde konaklayarak çamur banyolarının, termal suların ve havuzların keyfine varmak mümkün.

Sadece bir hafta sonu için gittiğimiz Denizli seyahatimizde konaklayacağımız termal oteller arasından bir tanesine karar verdik ve Denizli’nin şifalı sularından faydalanma imkanı bulduk.

Denizli Umut Termal Otel Manzarasi

Yaz kış şifa dağıtan termal özelliğe sahip oteller yoğun ilgi görüyor. Özellikle bedensel rahatsızlıkları olan hastalar sıcak su tedavileri için kaplıcalara gelmeyi tercih ediyor. Bu suların da birçok hastalığa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Ayrıca zihnen de rahatlatıcı etkisi büyük. Kalabalık şehirlerde yaşıyorsanız böyle bir tatili kendinize mutlaka hediye edin.

Denizli Umut Termal Otel Havuzlari
Camur Banyosu Nerede Yapilir

Bizim konaklamayı tercih ettiğimiz otel Umut Thermal Spa Hotel idi. Günümüzde booking.com üzerinden rezervasyon almıyor olmalarına rağmen kendi sitelerinden kolaylıkla rezervasyon yaptırılabiliyor. Şehirden uzak ve doğanın ortasında olduğu için tercih edilebilir bir otel.

Termal Havuz Aktivitesi Sirasinda
Camur Banyosu Aktivitesi Sonrasi

Rezervasyon yaptıracağınız otellerde çamur banyosu ve sıcak su havuzunun bulunması önemli. Çamuru vücudunuza sürerek güneşte kurumasını sağlıyor ve vücudunuzun bundan faydalanmasını bekliyorsunuz.

Ardından sıcak su havuzuna girerek büyük bir rahatlama hissediyorsunuz. Sudan çıkınca dert tasa ne varsa geride bırakıyorsunuz. Öyle güzel.

Camur Banyosu Etkinligi
Camur Banyosu Havuzu

Eklem ağrılarına, romatizmalı hastalıklara, kireçlenmelere ve daha birçok rahatsızlığa iyi gelen çamur banyosunu daha önce Dalyan turunda denemiş ve büyük keyif almıştık.

Genel olarak basit, etkili ve eğlenceli bir tatil aktivitesi. Bunu düzenli kürlerde uygulayıp tedavi amaçlı kullananların sayısı da az değil.