Kartaltepe Aquapark: Ankara’nın Sıcak Yazında Serinleten Adresi

admin
|

Ankara’nın kalbinde, Keçiören’in Kartaltepe bölgesinde bulunan Aquapark, ziyaretçilerine sıcak yaz günlerinde serinleme ve eğlenme imkanı sunuyor. Adeta bir su parkı cenneti olan bu yer, sunduğu birçok farklı aktivite ile Ankaralıların yaz aylarında adeta vazgeçilmezi haline geliyor. Özellikle de geniş yelpazede sunduğu kaydırak seçenekleri ile eğlenceye doyum olmuyor.

Kartaltepe Aquapark’ın İmkanları

Aquapark, geniş bir kaydırak çeşitliliği sunarak herkesin zevkine hitap ediyor. Ancak burada sadece kaydıraklarla yetinmeyip, aynı zamanda ferahlatıcı bir yüzme havuzu da bulunuyor. Havuzda serinlerken aynı zamanda güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak unutmayın ki burada hijyen ön planda tutulduğu için havuza bone olmadan girmek yasak.

Ankara Aquaparklari Su Parki

Aquapark’a yalnızca bireysel olarak değil, ailelerin ve arkadaş gruplarının da girebildiği bir mekan olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak kurallara uygun şekilde hareket etmek gerekiyor.

  • Örneğin, Aquapark’a yalnız erkeklerin girişine izin verilmiyor.
  • Ayrıca Salı ve Cuma günleri sadece kadınlara özel hizmet veriliyor.
  • Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesine izin verilmediği için olası ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere bir kafeterya hizmetinizde olacak.

Çalışma Saatleri: Ne Zaman Gidebilirsiniz?

Kartaltepe Aquapark, haftanın her günü ziyaretçilerini ağırlıyor. Sabah saat 10:00’da kapılarını açan Aquapark, akşam saat 18:00’e kadar hizmet veriyor. Bu saatler arasında eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Ankara Yuzme Yerleri Su Parklar Aquapark

2023 Giriş Ücretleri: Ne Kadar Ödeyeceksiniz?

Kartaltepe Aquapark, 2023 yılı itibarıyla belirli bir giriş ücreti alıyor. Ancak 0 – 5 yaş arası çocuklar için giriş ücretsiz. 6 – 12 yaş arası çocuklar için hafta içi giriş ücreti 150 TL, yetişkinler için ise 250 TL. Hafta sonları ise çocuklar için giriş ücreti aynı kalırken, yetişkinler için giriş ücreti 300 TL’ye yükseliyor.

Kartaltepe Aquapark’ın Konumu: Nerede ve Nasıl Gidilir?

Keçiören’in Ovacık mahallesinde konumlanmış olan Kartaltepe Aquapark, Ankara Forum AVM’ye oldukça yakın bir lokasyonda ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu kolay erişilebilirliği sayesinde, alışveriş sonrası veya bir gün boyunca sıcaktan bunalanlar için mükemmel bir kaçış noktası oluyor.

Ancak belki de en büyük avantajı, sunulan ücretsiz servis hizmetleri olabilir. Aquapark, ziyaretçilerinin rahat bir ulaşım imkanı bulabilmesi için her gün sabah 10:00 ve 11:30’da servisler düzenliyor. Bu servislerin dönüş saatleri ise 17:00 ve 19:00’da. Ayrıca, servisler Keçiören Metro İstasyonu’na kadar yolcu taşıyor, bu sayede toplu taşıma ile ulaşım da oldukça kolaylaşıyor.

Eğer Forum AVM’ye uğrayacak olursanız, Aquapark’ın buradan düzenlediği ring servislerinden de faydalanabilirsiniz. Her yarım saatte bir kalkan bu servisler, ziyaretçilere gün içerisinde kolaylıkla ulaşım imkanı sunuyor. Bu sayede alışveriş, eğlence ve serinlemeyi bir arada bulabileceğiniz bir yaz günü sizleri bekliyor.

Sonuç

Kısacası, Kartaltepe Aquapark, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan bir su parkı cenneti. Her yaş grubuna hitap eden kaydırakları, ferahlatıcı yüzme havuzu, elverişli konumu ve ulaşım seçenekleriyle, sıcak yaz aylarında rahatlamak ve eğlenmek için mükemmel bir destinasyon.

Gerek aileler, gerekse arkadaş grupları için keyifli zamanlar geçirebileceği bir yer olan Kartaltepe Aquapark’ın sunduğu olanakları ve hizmetleri değerlendirmek, güneşli bir yaz gününde serinlemek ve eğlence dolu anılar biriktirmek için harika bir fırsat.