Powder Tower, diğer adıyla Barut Kapısı, Prag’daki onlarca gotik yapıdan yalnızca biri. Prag‘daki Old Town’ı yeni şehirden ayıran kapı, orijinal bir kent kapısıdır.

Savunma kulesi yerine şehre giriş kapısı olarak kullanılan kule şehrin 13 geçidinden biridir. 1475 yılında inşa edilen kule, 17. yüzyılda barut deposu olarak kullanıldığı için Powder Tower olarak anılmaya başlanmış.

prag powder tower gezisi
prag powder tower gezilecek yerler

Şehrin çıkılası birkaç kulesinden biridir Powder Tower. Bu kulenin de Prag manzarası diğer kulelerinki gibi çok güzel. Özellikle öğle saatlerinden sonra, güneş batmadan önce çıkarsanız şehrin yumuşak dokusuna tanık olabilirsiniz.

prag powder tower manzarasi
prag powder tower manzara cekimi

Kulenin tam yüksekliği 65 metre, ancak panoramik izleme platformu 44 metre yükseklikte yer alıyor ve buraya ulaşmak için 186 basamak çıkmanız gerekiyor. 90 CZK karşılığında kuleye giriş yapabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa yorum kısmına sorabilir, gezilerimizi @rotasenin Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızın da bu makaleden haberdar olmasını sağlayarak bize destek olun. Teşekkürler!