Prag Seks Makineleri Müzesi

Prag Seks Makineleri Müzesi

Prag‘ın tarihi sokakları arasında karşınıza bir anda cıvıl cıvıl bir seks müzesi çıkarsa tereddüt etmeden rahatlıkla girebilirsiniz. Prag Seks Makineleri Müzesi gibi müzeler Avrupa’da oldukça normal. Ancak bu yazıda +18 yaş kısıtlaması vardır, şimdiden söyleyeyim.

Seks Makineleri Müzesi olarak geçen müze, gerçekten de önceki yüzyıllarda kullanılan seks makinelerinin sergiliyor. Kişilerin daha çok zevk almaları için özel olarak tasarlanan bu makinelerden yaklaşık 200 adet görebilirsiniz. 2002 yılından beri, buradaki 3 kattan oluşan bir müze olarak hizmet veriyor. Müzede, kullanılan aletler ile ilgili bilgiler de veriliyor. Saatte yaptığı vuruş sayıları ile dikkat çeken aletler var mesela. Dakikada 350’ye kadar çıkabilen aletler varmış.

Prag Seks Makineleri Muzesi Hizli Alet
Prag Seks Makineleri Muzesi Bdsm Maskeleri

Elbette, buradaki makinelerin ve malzemelerin çoğu fantezisel aletler ve herbiri yaratıcılığın sınırlarını zorluyorlar. Kıskanç çiftlerin başkalarıyla ilişkiye girmelerini engellemek amacıyla kullandığı koruyucu kalça kemerleri mesela ya da çocukların mastürbasyon yapmalarını engellemek için anneleri tarafından takılan cihazda çok ilginç. Penis ereksiyona geçerken cihaz ötmeye başlıyor ve aileler ne olduğunun farkında oluyorlar.

Prag Seks Makineleri Muzesi Engelleyiciler
Prag Seks Makineleri Muzesi Antimasturbator

Kişinin rızasıyla fiziksel baskı ve kuvvetli bir şekilde duyusal uyarım yapılan BDSM ilişki türleri için bolca malzeme mevcut. Çeşit çeşit yüz maskeleri, askılar, can yakıcı aletler ve birçok çeşidi burada görebilirsiniz.

Prag Seks Makineleri Muzesi Bdsm
Prag Seks Makineleri Muzesi Demir Bdsm

Müzede sadece seks aletleri değil, çıplak kadın figürlerinin olduğu saatler, oyun kağıtları, kadın figürü ya da penis olarak tasarlanmış baston tasarımları gibi seksüel objelere de yer veriliyor. Bunların başka amaçlar için kullanılıp kullanılmadığını bilmiyoruz.

Prag Seks Makineleri Muzesi Dollygirl
Prag Seks Makineleri Muzesi Baston

Oyuncaklardan oluşan bebek evleri gibi her odada hareketli olarak ilişkiye giren minyatür seks figürleri de çıkıyor karşımıza. Bunların yanısıra dildo olarak adlandırılan onlarca çeşit oyuncaklar da burada sergileniyor.

Prag Seks Makineleri Muzesi Oyuncaklar
Prag Seks Makineleri Muzesi Dildo

Eskiden festival ya da bayram gibi eğlencelerde kullanılan sihirli kutu adında ticari bir oluşum varmış. Kutunun kenarlarında bulunan bölmelerden içeri bakılır, içerideki çıplak kadın seyredilirmiş. Bu aletin de bir örneği müzede sergileniyor.

Prag Seks Makineleri Muzesi Sihirli Kutu Bolmesi
Prag Seks Makineleri Muzesi Sihirli Kutu

Küçük bir sinema salonu da bulunuyor müzede. Yaklaşık 15 sandalyeli olan bu salonda tarihte çekilen ilk porno filmi de izleyebiliyorsunuz. Siyah beyaz olarak izleyebileceğiniz film 1920’li yıllarda İspanya’da çekilmiş. Müzenin çıkışınca halk tarafından oldukça popüler olan bir koltuk bulunuyor. Kırmızı renkteki bu koltuğa oturduğunuz takdirde sizin sekse ne kadar müsait olduğunuzu ölçüyor. Çıkan sonuçlar her zaman doğru olmuyor tabii.

Prag Seks Makineleri Müzesi giriş ücreti ve ziyaret saatleri nelerdir?

Old Town Meydanı’nın çok yakınında bulunuyor müze. 23:00’e kadar açık olduğu için planlamanızı bu yönde yapabilirsiniz. Ancak, müze girişi biraz pahalı. Ama kırmızı koltuğa ücretsiz oturabiliyorsunuz.