Riva Elmasburnu Kadınlar Plajı ve Tabiat Parkı

admin
|

Riva Kadınlar Plajı, doğası ve temizliği ile birlikte farklı seçenekler sunuyor. Bu plaj, Riva Elmasburnu Tabiat Parkı‘nın içerisinde yer alıyor ve genel olarak Riva Plajı’na kıyasla daha sakin bir atmosfere sahip.

Deniz ve kumsal keyfi dışında, plajın orman içerisinde yer alan piknik alanları da ziyaretçiler için bir çekim noktası oluşturuyor.

 • Plaj, haftanın belirli günlerinde, yani Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlara özel hizmet veriyor. Bu günlerde 7 yaş üzeri erkek çocukların girişi yapılmıyor.
 • Haftanın geri kalan günleri olan Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri ise kadın ve erkeklerin karma olarak kullanabileceği bir hizmet sunuluyor.

Genel olarak bakıldığında Riva Kadınlar Plajı, hem deniz ve kumsal keyfini yaşayabileceğiniz hem de doğayla baş başa kalabileceğiniz bir yer. Farklı hizmetler sunan plaj, özellikle kadınların güvende ve rahat hissedebilecekleri bir ortam oluşturuyor.

Beykoz Riva Plaji Nerede
Riva Plaji

Bu nedenle Riva Kadınlar Plajı, özellikle İstanbul ve çevresinde yaşayan kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı’nda Bilmeniz Gerekenler

 • Çalışma Saatleri: Park, sabahın ilk ışıklarıyla, 07.00’de kapılarını açıyor ve gece 22.00’ye kadar misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor. Bu saatler arasında dilediğinizce parkın olanaklarından yararlanabilirsiniz.
 • Otopark Bilgisi: Araçlarınızı güvenle bırakabileceğiniz geniş bir otoparkı bulunuyor. Toplamda 275 araçlık bir kapasiteye sahip olan otoparkta, özellikle yoğun günlerde yer bulabilmek için erken saatlerde varmanız gerekiyor.
 • Kadınlar Gününe Özel Bilgilendirme: Haftanın belirli günleri kadınlara özel! Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri kadınlar için ayrıcalıklıdır. 7 yaşından büyük erkek çocuklar bu günlerde alınamıyor.
 • Yoğunluk ve Rezervasyon: Parkın popülerliği, özellikle yaz aylarında yoğunluğa sebep olabiliyor. Alımları öncelik sırasına göre gerçekleştiriliyor. Yoğun günlerde beklemek istemiyorsanız, erken saatlerde gelmeniz veya önceden rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır.
 • Restoran ve Menü Seçenekleri: Sabah 09.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında hizmet veren restoranda, Türk ve dünya mutfağından seçkin lezzetleinden faydalanabilirsiniz. Özel diyet menüleri ve çocuk menüsü gibi alternatifler de mevcut.
 • Mangal Keyfi ve Ekipman Bilgisi: Mangal yapmak isteyen ziyaretçiler için özel alanlar mevcut. Mangal üniteleri 11.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Eğer kendi ekipmanınızı getirmek istemiyorsanız, park içerisinde mangal ve kömür temini konusunda yardımcı olacak mağazalar bulunuyor.

Riva Plajı’na nasıl gidilir?

Tabiat parkına ulaşım oldukça kolay. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan plaj, Beykoz şehir merkezine yaklaşık 22 km, Kavacık ve TEM sapağına ise 23 km uzaklıkta bulunuyor. Riva’ya hem toplu taşıma araçları ile hem de özel araçlarla ulaşmak mümkün.

 • Beykoz merkezinden hareket eden 137 numaralı minibüs ya da otobüslerle kolayca Riva’ya ulaşabilirsiniz.
 • Anadolu Yakası’ndan İkinci Köprü yolunu takip ederek Kavacık kavşağından çıkıp, Beykoz ve Riva tabelalarını takip ederek yol almalı. Bu rota üzerinde Polonezköy ve Acarlar mahallesi tabelalarını da göreceksiniz.
 • Avrupa Yakası’ndan gelen ziyaretçiler ise 2. Köprüyü geçtikten sonra Kavacık sapağından ayrılarak aynı tabelaları takip edebilir. Tabiat parkı, Riva’nın merkezinde yer alıyor, bu yüzden ulaşım konusunda hiçbir zorluk yaşamayacaksınız.

Sonuç

Riva’nın eşsiz manzarasını keşfederken, Elmasburnu Tabiat Parkı ve Plajı’nın huzurlu atmosferinde geçireceğiniz zaman, Beykoz Kadınlar Plajı’nın sakinliğiyle birleşerek size hem doğa içinde huzur dolu bir deneyim, hem de şehrin gürültüsünden uzakta kaliteli bir hizmet sunuyor.