Prag Gezi Rehberi 1. Gün

Prag Gezi Rehberi 1. Gün

Bir dönem Çekoslovakya’nın başkentliğini yapmış olan ve kapı eşiği anlamına gelen Prag’ı (Praha) 3 günde en ideal nasıl gezebileceğimizi paylaşıyoruz. Elbette Prag için çok daha fazlası gerekiyor, ancak kısıtlı zamanlaması olanlar için 3 günde Prag’da görülmesi gereken birçok yeri yakından göreceğiz.

Avrupa’nın tarih kokan en önemli şehirleri arasında yer alan Prag’ı gezmeye Prag Kalesi çevresinden başlıyoruz. Ancak Prag Kalesi’nin başlı başına bir yazı olması gerektiğini düşündük ve ayrıntılı olarak kaleme aldık.

[postlink id=”4124″ title=”Prag Kalesi”]

Prag Kalesi’nden sonra istikamet Petrin Tepesi. Petrin Tepesi de Prag Kalesi gibi yüksekte yer aldığı için harika bir Prag manzarasına sahip. Adım adım yapılacaklara tıpkı Prag Kalesi gibi ayrı bir sayfada yer verdik. Çünkü Petrin Tepesi de bunu hakediyor.

[postlink id=”4143″ title=”Petrin Tepesi”]

Prag Kalesi ve Petrin Tepesi gezisinin sonunda çoktan akşam olmuş oluyor. Dinlenmek üzere otelinize çekilebilir ya da Prag’ın akşam havasını solumak için Prag sokaklarını arşınlayabilirsiniz. Ertesi gün için en uygun gezi rotasına Prag Gezi Rehberi 2. Gün yazımızdan ulaşabilirsiniz.